Brzmi ciekawie

Jan 14.12.2020

Jak prawidłowo wykorzystać kredyt gotówkowy?

Jeśli zabierzesz ze sobą jakieś pieniądze, niezależnie od tego, czy faktycznie je wydasz - bank poprosi Cię o potwierdzenie kwoty w prezentu, a jeśli się pomylisz, poprosi o wypełnienie nowego wniosku kredytowego. Oznacza to, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu zapytaj bank.

Nigdy nie jest za późno - zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy!

Zwrot jest opcją, której banki zwykle bronią się w sądzie, oskarżając pożyczkodawcę o oszustwo. Ale nawet jeśli bank broni się w sądzie, tak naprawdę nie może zablokować spłaty kredytu. Po spłacie pożyczki pożyczkodawca zwróci pieniądze do banku, który na wekslu wypisze kwotę odpowiadającą kwocie i rodzajowi pożyczki. Następnie jest gotowy do użycia przez bank.

Zdecyduj sam

Pożyczanie pieniędzy nie zawsze jest opłacalne. Sam zdecyduj, czy powinieneś ubiegać się o kredyt gotówkowy, czy pożyczkę z kaucją. Oczywiście zawsze możesz poprosić o plan spłaty w banku, ale warto zrobić własne rozeznanie i wybrać kredyt spełniający wszystkie Twoje oczekiwania.

W przyszłości możesz liczyć na stabilniejszy dochód

W obliczu kryzysu finansowego banki nałożyły zabezpieczenia kredytowe. Najczęściej banki decydują się na zabezpieczenie transferu pojazdu do banku, którego spłata ma być ubezpieczona. Czasami bank decyduje się również na kredyt konsolidacyjny, w którym kwota do zabezpieczenia jest zmniejszana i obliczana jest minimalna długość spłaty. W związku z tym kredyt konsolidacyjny może składać się z kilku mniejszych kredytów, każdy z innym zabezpieczeniem. W przypadku zwłoki banku, bank wyśle ​​trzy kolejne wezwania do zapłaty (zwykle 30, 60 i 90 dni od przekroczenia terminu) i sytuacja się ustabilizuje.

To, co zarabiasz w danym miesiącu, niekoniecznie jest związane z wysokością zobowiązań, na które jest przeznaczony. Przykładowo, jeśli miesięcznie zarabiasz 10 000 zł, to miesiąc z ujemną kwotą kredytu będzie oznaczał miesięczną stratę. Podobnie miesięczna strata z tytułu braku spłaty rat może być większa niż miesięczna strata z powodu braku zabezpieczenia, dlatego banki zachęcają klientów do śledzenia swoich kredytów gotówkowych na specjalnym rachunku, których nigdy nie stracą. .

Jak prawidłowo wykorzystać kredyt gotówkowy?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest nauczenie się korzystania z konta bankowego. W tym celu musisz wiedzieć, które stwierdzenia działają, a które nie. Jeśli nie wiesz, które stwierdzenia działają, a które nie, powinieneś spróbować się tego dowiedzieć. Będą chwile, kiedy będziesz musiał podjąć decyzje, które wpłyną na Twoje dochody z kredytu gotówkowego. Dlatego tak ważna jest nauka posługiwania się tymi narzędziami: w przeciwnym razie nie będziesz w stanie poprawnie określić kwoty zobowiązań, które mają być zabezpieczane, oraz oprocentowania.

Zwróć uwagę, że istnieje wiele książek na ten temat, ale te, które wybraliśmy do naszej recenzji, to:

Artykuł Nolo dotyczący pożyczek gotówkowych jest bardzo dobrym podręcznikiem. Jest skonstruowany w taki sposób, że jest łatwy do naśladowania, ale jest również bardzo jasny i wyczerpujący.

Co się stanie, jeśli mam już konto bankowe i chcę go użyć do spłaty zobowiązań innych niż szacowane kamienie milowe?

Przede wszystkim musisz się nauczyć, jak poprawnie je skonfigurować. Oznacza to, że będziesz mógł z powodzeniem korzystać z różnych rachunków bankowych, także tych, które nie są jeszcze wymienione. Oznacza to również, że możesz korzystać z różnych usług bankowych, ale nie będziesz mógł skorzystać z usług innych banków.

Następnie możesz spróbować dokładnie przestudiować oferty banku. Istnieją również książki, które przeprowadzą Cię przez całą procedurę kredytową. Oczywiście porównywarka czy porównywarka internetowa danego banku nie jest idealna, ale daje wyobrażenie o tym, jak porównuje się oferty banku.

Następnie możesz spróbować zawęzić porównanie do absolutnego minimum. Nawet tutaj porównywarka podpowie Ci, jak porównać oferty banku.

Wtedy możesz sam zacząć analizować oferty banków. Istnieją już książki na ten temat, ale zwykle nie są one zbyt pomocne. Istnieją na przykład porównywarki internetowe, które porównują różne oferty różnych banków. Oferty banków są bardzo zróżnicowane i nie sposób podzielić wszystkich ofert na kategorie. Bardzo trudno jest również wybrać uczciwe i obiektywne porównanie.

Wtedy nie ma żadnego porównania - oferta banku to taka, za którą zapłacisz w taki czy inny sposób.

Czy porównywarka internetowa może dać mi wyobrażenie o szansach uzyskania pożądanego wyniku?

Załóżmy, że masz witrynę porównawczą, która daje wyobrażenie o tym, jak często różne banki obliczają tę samą kwotę w różnych kwotach odsetek

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: inwestowanie,