Brzmi ciekawie

Jan 10.02.2021

Sublimacja i jej wpływ na środowisko

Polecane: Lampy sklep

Sublimacja to efekt wprowadzony w 1976 roku przez Pierre'a Janeta. Można je podzielić na dwa typy, w zależności od kształtu wiązki, jeden z nich jest typowy dla światła, a drugi typowy dla ciepła. W przypadku typowej sublimacji jedna wiązka skupiona jest w dwóch płaszczyznach prostopadłych do płaszczyzny pionowej i poziomej. Kolejna wiązka jest skupiona prostopadle do pionu, a kąt padania wynosi 90 stopni. Taką belkę można podzielić na lewą i prawą belkę. Kąt padania jest przedstawiony na poniższym diagramie.

Reklama z efektem sublimacji

Głównym celem efektu sublimacji jest zmiana kształtu reklamy. Temperatura sublimacji powinna być jak najniższa, a odległość reklamy od tuby źródłowej jak największa. Bardzo ważne jest również umieszczenie reklamy w miejscu, z którego dociera do niej światło bez ingerencji w inne elementy w postaci zasłon czy rolet. Najlepszym materiałem do tego jest kartka papieru, której powierzchnia jest na tyle przezroczysta, że ​​wszystkie efekty sublimacji będą widoczne. W przypadku odbicia światła od ściany, promień światła musi przejść przez filtr i opaść z powrotem na powierzchnię, na której uzyskuje się efekt sublimacji.

Sposób wykorzystania systemu sublimacji

Proces sublimacji składa się z czterech kroków. Najpierw wiązka światła jest rozpraszana w odpowiednim wzorze prostopadle do płaszczyzny pionowej i poziomej. Następnie wiązka światła jest odchylana prostopadle do powierzchni, od której ma być odbita i odchylana od powierzchni ściany. W przypadku promieniowania podczerwonego wiązka jest rozpraszana na czerwono tak, że odbicie i oświetlenie wiązki sublimacyjnej zachodzi tylko przy długościach fal krótszych niż światło widzialne.

Sublimacja to użycie promienistego i pośredniego źródła światła.

Najpopularniejszym rodzajem promiennika są lampy LED. Aby uzyskać zamierzony efekt konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Istnieją trzy rodzaje oświetlenia: światło dzienne, energooszczędne i energooszczędne. Najprostszy jest typ światła dziennego. Zwykle znajduje się blisko źródła światła, w normalnej pozycji. Oświetlenie energooszczędne charakteryzuje się najniższym zużyciem energii. W porównaniu z tradycyjną metodą jest to jedna z najwygodniejszych.

Polecane: http://ga-jet.online/online-whois/forcewebpl/

Polecane: mister mye hår

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: przypadku, wiązka, sublimacja druk, sublimacja i resublimacja, sublimacja lodu, sublimacja psychologia, sublimacja przykłady, sublimacja szczecin,